Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Áčko" je ve finále KSM

02.03.2020 | Štěpán Pinkas

Do semifinále play-off vstoupili muži na domácím ledě výhrou 5:1. O den později se utkali v odvetném utkání na zimním stadionu v Hořovicích, kde po základní hrací době prohráli 2:9 a stav série tak byl vyrovnán na 1:1.  Na řadu tedy přišlo prodloužení, ve kterém zařídil postup do finále Dominik Chwastek.

Sobota 29. 2. 2020 - Zimní stadion Sedlčany

TJ Tatran Sedlčany - HC Spartak Žebrák 5:1

Branky a nahrávky: 7. Petržílka (Pinkas), 18. Petržílka (Burian), 44. Kadlec (Pinkas, Šebek), 45. Černý F. (Burian, Vild), 53. Černý F. (Burian, Petržílka) - 10. Bakule M. (Sládek, Křesťan). Rozhodčí: Jelínek - Nevařil, Pokorný. Vyloučení: 8:8, navíc Mareš (ŽEB) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. 

Diváci: 187

TJ Tatran Sedlčany: Dudek - Grin, Šebek, Vild, Martínek, Spilka T., Mašek - Černý F., Burian, Bém - Chwastek, Macháč, Spilka O. - Kadlec, Pinkas, Petržílka

HC Spartak Žebrák: Křiva - Křesťan, Štembera, Hipča, Jícha, Podskalský, Vintr, Novák - Mareš, Langer, Belda, Bakule J., Bakule M., Foltýn, Červený, Hejna, Šmerhovský, Sládek

Komentář:

Do prvního utkání semifinále play-off nastoupil Tatran s kombinovanou sestavou, kdy na soupisce bylo pouze 7 útočníků a 8 obránců, a tak trenér Karel Pospíšil vysunul obránce Dominika Chwastka a Tomáše Macháče do útoku.

Domácí se do utkání pustili od začátku velmi aktivně a odměnou jim byl v 7. minutě první gól zápasu Lukáše Petržílky, který zužitkoval nahrávku od navrátilce do sestavy Štěpána Pinkase. V 10. minutě došlo k vyrovnání, když se prosadil M. Bakule. Střelec úvodní branky Lukáš Petržílka se následně prosadil ještě jednou v 18. minutě a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Druhá třetina byla plná šancí na obou stranách, ale žebrácký gólman Křiva i sedlčanský Michal Dudek své týmy podrželi. Ve hře bylo k vidění mnoho osobních soubojů a došlo také na bitku, ve které si o něco lépe vedl Martin Vild a s hostujícím Novákem si poradil.

Do třetí třetiny vstoupily domácí s jasným cílem udržet si vedení, což se jim povedlo a naopak zvýšili svůj náskok. Ve 44. minutě vstřelil branku Jakub Kadlec a jen o minutu později ho napodobil Filip Černý. V 53. minutě ještě vstřelil svůj druhý gól v utkání Filip Černý a tím upravil skóre na konečných 5:1.


Neděle 1. 3. 2020 - Zimní stadion Hořovice

HC Spartak Žebrák - TJ Tatran Sedlčany 9:3 pp

Branky a nahrávky: 7. Bakule M. (Sládek, Novák), 8. Mareš (Hejna), 16. Sládek (Křesťan), 25. Štembera (Jícha, Langer), 29. Hejna (Bez asistence), 29. Langer (Belda), 30. Červený (Bez asistence), 31. Belda (Langer), 56. Sládek (Bakule M.) - 28. Petržílka (Spilka T., Kadlec), 30. Pinkas (Kadlec), 69. Chwastek (Petržílka). Rozhodčí: Jelínek, Kálal - Pokorný, Cajthaml. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

Diváci: 222

HC Spartak Žebrák: Křiva - Křesťan, Štembera, Hipča, Jícha, Podskalský, Vintr, Novák - Mareš, Langer, Belda, Bakule J., Bakule M., Červený, Hejna, Šmerhovský, Sládek

TJ Tatran Sedlčany: Dudek (21. Hlaváček) - Grin, Šebek, Spilka T., Mašek - Chwastek, Burian, Spilka O. - Kadlec, Pinkas, Petržílka - Macháč, Černý V., Martínek

Komentář:

Druhé utkání v semifinále play-off začalo ani ne 24 hodin po konci minulého utkání a na kondici obou mužstev to bylo znát. Za Sedlčany tentokráte nenastoupil Libor Bém, Filip Černý ani Martin Vild, naopak se do sestavy vrátil Vladimír Černý. Soupiska tedy čítala pouze 13 jmen do pole a 2 brankáře.

Sedlčany se do utkání vrhli stejně jako předchozí den, a to velmi aktivně. Byli to právě oni, kteří si vypracovali první šance. Do vedení se však jako první dostali domácí. V 7. minutě skóroval M. Bakule a jen o minutu později pláchl za zády sedlčanským obráncům Mareš a bekhendovým blafákem vyzrál na Michala Dudka. V 16. minutě to bylo již 0:3, když se prosadil Sládek. V první třetině nastala v už tak oslabené sestavě Sedlčan první komplikace, když došlo ke zranění Michala Martínka, který následně musel odstoupit ze hry.

Během první přestávky došlo ke změně v brankovišti Sedlčan. Michala Dudka nahradil Lukáš Hlaváček, ale jak se později ani toto nebyl pro Tatran ten potřebný impulz. Ve 25. minutě totiž kapituloval i střídající brankář po zásluze Štembery. Zlepšená hra hostů vyústila ve snížení na 1:4 po teči Lukáše Petržílky. Pak ovšem nastala tříminutovka hrůzy. Nejprve se ve 29. minutě 2x prosadili domácí Hejna a poté Langer. O minutu později reagoval snižující brankou Štěpán Pinkas. Netrvalo však ani 20 vteřin a Spartak si vzal svůj náskok zpět po akci Červeného. Ve 31. minutě se ještě prosadil Belda a za stavu 2:8 byl Tatran zralý "na ručník." Navíc další díru do sestavy hostů udělal Jakub Grin, kterému soupeř rozřízl bruslí nohu a musel do nemocnice na šití. Tatran tak musel dohrávat utkání pouze s 11 bojovníky.

Do třetí třetiny šli oba týmy s jasným cílem v poklidu dohrát třetinu a připravit se na prodloužení, do kterého by se nešlo pouze v případě, že by sedlčanští hráči předvedli zázrak na ledě, který se však nekonal. Naopak Žebrácký Sládek přidal v 56. minutě ještě jednu branku a základní hrací doba tak skončila výsledkem 9:2.

Podle pravidel play-off KSM tak došlo na vyrovnání semifinálové série, a o postupujícím po přestávce a úpravě ledu muselo rozhodnout 10 minutové prodloužení 3 na 3, případně nájezdy. S vědomím důležitosti situace se oba týmy nehrnuly do zbytečně riskantních akcí a oba celky tak zaujaly spíše vyčkávací taktiku. Ještě než padl rozhodující gól, odmítl svou slávu sedlčanský kapitán Zdeněk Burian, jenž v úniku 2 na 1 nastřelil pouze tyč. Klíčovým faktorem prodloužení byli jednoznačně brankáři. Zatímco Lukáš Hlaváček si s šancemi domácích (a že jich nebylo málo) snadno poradil. Domácí gólman Křiva při jedné takové šanci střelu Dominika Chwastka vyrazil pouze před sebe, a sám střelec si puk dojel a dorazil do brány. Po dlouhých 69. minutách hry bylo rozhodnuto a ve finále play-off se tak objeví Tatran Sedlčany.

 
Aktuální články
Pojď hrát HOKEJ

Hledáte správný sport pro vaše dítě? Přijďte v úterý 16. 1. od 15:00 na zimní stadion v Sedlčanech na akci Týden hokeje.

 
Školička bruslení začíná

V sobotu 4. listopadu 2023 v 7:45 začíná nový ročník školičky bruslení. Všechny děti jsou zváni bez ohledu na věk či dovednosti. Nutná...

 
A-mužstvo skončilo v základní části na 3. místě ve skupině

Shrnutí základní části a vybrané statistiky hráčů

 
Týden hokeje přilákal do našich řad nové členy
 
Nabídka klubových produktů
 
Krajská soutěž mužů začíná
 
POJĎ HRÁT HOKEJ
 
Příprava A-týmu na novou sezonu 2021/2022
 
Koronavirové opatření ZS Sedlčany
 
Časomíra
 
Zápasy A-tým

Muži | sobota 27.01.2024, 17:00
TJ Tatran Sedlčany - HC Nymburský Lev
5:2 (2:0,1:1,2:1)
 
Muži | sobota 03.02.2024, 18:30
HC Buldoci Neratovice - TJ Tatran Sedlčany
6:3 (3:0,2:0,1:3)
 
Muži | sobota 10.02.2024, 17:15
HK Příbram 99 - TJ Tatran Sedlčany
3:7 (1:1,1:3,1:3)
 
Muži | sobota 17.02.2024, 17:00
TJ Tatran Sedlčany - HC Příbram B
5:6 (0:2,3:2,2:2)
 
Muži | sobota 24.02.2024, 18:00
TJ Tatran Sedlčany - HC TNP Praha
2:8 (1:1,1:4,0:3)
 
Muži | neděle 25.02.2024, 15:45
HC TNP Praha - TJ Tatran Sedlčany
3:0 (0:0,1:0,2:0)
 
Partneři klubu
město 2

Bannery 2

Bannery 1

Bannery 3

Bannery 5

Bannery 6

banner brudra

banner energon

banner toyota


 
© eSports s.r.o. & TJ Tatran Sedlčany, z.s. oddíl ledního hokeje | Adresa: Tyršova 150, Sedlčany, 26401 | www.hokejsedlcany.cz RSS